Ma 2020. február 22., szombat, Gerzson napja van.

Főmenü

Versenyek

A Magyar Nyelv Napjai
2014. május16–18.
Nagyvárad

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ

EREDMÉNYEK

IV. osztály

I. díj
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
Tatuk: Erdei Brigitta Mónika, Szél-Telekfalvi Nikolett, Társi Zsolt Kristóf
Tanító: Szilágyi Mária

II. díj
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
Szótaglovagok: Adorjáni Sára, Nagy Brigitta, Máthé Péter
Tanító: Szitai Tünde Klára

III. díj
Traian Vuia Általános Iskola, Dicsőszentmárton
Betűharcosok: Hadnagy Barna, Nagy Anna Borbála, Ozsváth Petra
Tanító: Szász Irén

Dicséretek
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely
Szókimondók: Nánia Hanna, Nánia Hilda, Rancz-Gyárfás Hanna
Tanító: Füleki Katalin

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
Szófaragók: Bárczi Ingrid, SzékelyAnna, Veres Gergő
Tanító: Szitai Tünde Klára

Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
Nyitnikék: Baksa Andrea, Csomor Attila, Kányádi Kincső
Tanító: Győri Zsuzsánna

10-es számú Általános Iskola, Szatmárnémeti
Szóhercegnők: Pándi Blanka Sike Zsuzsanna, Takács Klára
Tanító: Reich Annamária

Napsugár különdíj
Siklódi Lőrinc Általános Iskola, Gyergyóditró
Szóbűvölők: Csibi Alexandra, Csibi Anna, Gáll Krisztián
Tanító: Benedek Gabriella
Lepedus Janka díj
Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely
Kincskeresők: Balázs-Gudor Rózsa, Vajda Beáta, Vass Bálint
Tanító: Nagy Éva Anna


V–VIII. osztály

I. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
NYÉSZ: Damokos Beatrix, Kozák Richárd Loránd, Péter Brigitta
Felkészítő tanár: Kedves Laura, Pénzes Ágnes

II. díj
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
Anyanyelvcsavarók: Kohán Zsófia Emma, Flóra Katinka, Kristófy János Mihály
Felkészítő tanár: Kirkósa Enikő

III. díj
Florea Bogdan Általános Iskola, Szászrégen
Aprószentek: Ferenczi Andrea, Portik Kriszta, Sipos Henrietta
Felkészítő tanár: Adi Gyöngyvér

Dicséretek
Antos János Általános Iskola, Réty
Észlányok: Fejér Rebeka, Szabó Eszter, Maksai Boróka Rebeka
Felkészítő tanár: Már Orsolya

Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
Kőrösisek: Bende Beáta, Kiss Eszter, Ráduly Boglárka
Felkészítő tanár: Czilli Aranka Ágota

IX–XII. osztály

I. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Zuvatolók: Kopacz Hanna, Kopacz Tímea, Raducz Andrea
Felkészítő tanár: Dobra Judit, Tókos Ibolya Lujza

II. díj
Kőrösi Csoma Sándor Líceum
Székely góbék: Balogh István, Konnát Levente, Olosz Brigitta Gyöngyike
Felkészítő tanár: Czilli Aranka Ágota

III. díj
Arany János Gimnázium, Berettyóújfalu
Gápébu: Jenei Gyula, Matolcsy Fruzsina, Majori Renáta
Felkészítő tanár: Balog Edit Otilia

Dicséretek
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
Adylógusok: Boros Edina, Székely Tekla Evelin, Mărcuțiu-Rácz Dóra
Felkészítő tanár: Kozma Éva

 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/