Ma 2020. február 22., szombat, Gerzson napja van.

Főmenü

Versenyek

A Magyar Nyelv Napjai

2015. május15–17
Szatmárnémeti

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ

EREDMÉNYEK
 
IV. osztály
 
I. díj
Liviu Rebreanu Általános Iskola, Marosvásárhely
Szóhalászok: Forró-Bathó Eszter Anna, Pocsai Eszter, Diosán Dávid
Tanító: Jánosy Zsuzsanna  
 
II. díj
Mircea Eliade Általános Iskola, Szatmárnémeti
Nyelvészbontók: Antal Mátyás, Keresztúri Dániel, Nichita Noémi
Tanító: Leiti Mónika
 
III. díj
1-es számú Általános Iskola, Dés
Firkászok: Atomei-Müller Edwin, Páni Petra, Vereș Minola Alesia
Tanító: Czirmay Júlia
 
Dicséretek
Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely
Tintenpen: Bajcsi Anna, Benke Kriszta, Dimény Kata
Tanító: Lukács Tünde
 
Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár
Szószerkesztők: Bánffy Tímea, Soós Máté, Pásztor-Szőke Janka
Tanító: Bugár Emesee
 
Liviu Rebreanu Általános Iskola, Marosvásárhely
Betűfalók: Simon Erik Ronald, Szilágyi Kamilla Evelyn, Tăurean Laura Éva
Tanító: Nagy-Árkosi Éva
 
Petru Maior Technológiai Líceum, Szászrégen
Nyelvőrök: Borbély-Bartis Zsuzsanna, Ercse-Kiss Melinda, Újfalusi Ábel
Tanító: Kiss Daniela
 
Napsugár különdíjak
Siklódi Lőrinc Általános Iskola, Gyergyóditró
Szókincskeresők: Kinda Csilla, Mezei Klaudia Edina, Portik Balázs
Tanító: Köllő Edit, Mezei László
 
8-as számú Általános Iskola, Brassó
Kiskópék: Antal Timea, Deák Ilka, Keresztes Timea
Tanító: Máthé Izabella
 
Székely Mózes Általános Iskola, Lövéte
Kurázsi-sokk: Egyed Zsolt, György Bendegúz, Mag Eszter
Tanító: András Mónika Mária, Mag Ottilia
 
Kölcsey Ferenc Főgimnázium különdíja
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
Észpörgetők: Kis-Mihály Szilvia Panna, Kovács Kinga Kendra, Téglás Petra Edina
Tanító: Németi Etelka Katalin
 
Szatmárnémeti Református Gimnázium különdíja
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely
Ecc, pecc: Csáki-Antal Pálma, Makó Zsanett Andrea, Vollancs Ádám
Tanító: Vargyasi Annamária
 
Hám János Római-Katolikus Teológiai Líceum különdíja
Mártonffy György Általános Iskola, Csíkjenőfalva
Boróka: Farkas Zsófia, Kálmán Edina, Vizi Bálint
Tanító: Horváth Ilona
 
Szász Piroska főtanfelügyelő helyettes különdíja
Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
Szófalók: Biró Norbert, Kész Kriszta Andrea, Potyó Barbara
Tanító: Marschal Ildikó
 
Miclăuş Judit tanfelügyelő különdíja
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
Kibeka: Nan Beatrix Anna, Tóth Krisztián, Papp Zoltán
Tanító: Fekete Erika, Takács Zsuzsanna-Éva
 
Szejke Ottilia tanfelügyelő különdíja
Petri Mór Általános Iskola, Szilágynagyfalu
Okoskák: Bodogán Anikó, Csengettyüs Csilla Beáta, Sallai Eliza
Tanító: Somogyi Piroska
 
V–VIII. osztály
 
I. díj
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
Anyanyelvcsavarók: Kohán Zsófia Emma, Flóra Katinka, Társi Kristóf Zsolt
Felkészítő tanár: Kirkósa Enikő, Ferkő Emília
 
II. díj
Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény
Nyelvészek: Bertalan Anna, Ecsedi Boglárka, Ó. Szabó Ákos
Felkészítő tanár: Oláhné Szabó Judit
 
III. díj
Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy
Szófacsarók: Főcze Johanna, Szilágyi Dorka, Tischler Hunor
Felkészítő tanár: Domokos Judit
 
Dicséretek
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Nyész: Damokos Beatrix, Holinka Orsolya Kinga, Péter Brigitta
Felkészítő tanár: Kedves Laura, Ács Zsuzsanna
 
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
Kék virágok: Heil Evelin Adrien, Stier Alma Beatrix, Tepfenhart Beatrix
Felkészítő tanár: Pataki Enikő
 
Szatmárnémeti Református Gimnázium különdíja
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
Medáliák: Balázs Udo, Korponay Albert, Krizsanovszki Viktor
Felkészítő tanár: Váradi Izabella
 
Hám János Római-Katolikus Teológiai Líceum különdíja
Kalazanci Szt. József Római-Katolikus Líceum, Nagykároly
Úttörők: László István, Nagy Dóra, Bakó Blanka
Felkészítő tanár: Hargitay Erzsébet
 
Kölcsey Ferenc Főgimnázium különdíja
Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény
Larina: Ó. Szabó Laura, Szabó Rita, Török Hanna
Felkészítő tanár: Gyulai Edit
 
LiterArt Egyesület különdíjai
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
Szacsvay-sokk: Hegedüs Renáta, Törös Csongor János, Nagy Kincső
Felkészítő tanár: Kovács Enikő, Vincze Melinda, Pásztor Gabriella
 
Florea Bogdan Általános Iskola, Szászrégen
Szóvadászok: Deák Anna Blanka, Ferenczi Beatrix, Kelemen Imola-Blanka
Felkészítő tanár: Adi Gyöngyvér
 
IX–XII. osztály
 
I. díj
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
Gatyábarázott Szókukacok: Portik Kriszta, Jánosi Mária, Portik Sándor
Felkészítő tanár: Fekete Erzsébet-Noémi
 
II. díj
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
Medáliák: Markó Botond, Asztalos Örsike, Orzac Lilla
Felkészítő tanár: Váradi Izabella
 
III. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Maximalisták: Izsák Arnold Róbert, Raducz Andrea, Erőss Ágota
Felkészítő tanár: Tókos Ibolya, Pénzes Ágnes
 
Dicséretek
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
Nyelvszelidítők: Béres Anita, Bódi Dalma, Ianos Abigél
Felkészítő tanár: Fisár Erika
 
Hám János Római-Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti
Éberhabok: Szejke Dóra, Balázs Regina, Gordán Dalma
Felkészítő tanár: Szász Anikó
 
Kölcsey Ferenc Főgimnázium különdíja
Domokos Kázmér Óvoda, Gimnázium és Szakközépiskola, Szováta
KAViárok: Varga Nóra, Turóczi Eszter, Nagy Kriszta
Felkészítő tanár: Soós Zsuzsanna
 
Szatmárnémeti Református Gimnázium különdíja
Brassai Sámuel Elméleti Líceum, Kolozsvár
Időmadár: Ecsedy-Baumann Zita, Szallós-Kis Csaba, Veres Brigitta
Felkészítő tanár: Iszlai Enikő
 
Hám János Római-Katolikus Teológiai Líceum különdíja
Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Nyíregyházi Liliomok: Gyirán Emese, Petróczi Zsuzsa, Radványi Andrea
Felkészítő tanár: Béres Tímea
 
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/