Ma 2020. február 21., péntek, Eleonóra napja van.

Főmenü

Versenyek

Kriza János Országos Ballada- és Mesemondó Verseny
2012. november 15–17.

 

EREDMÉNYEK

ORSZÁGOS BALLADAMONDÓ VERSENY

IX-XII. osztályosok

I. díj
Nánia Csilla
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, X. osztály
felkészítő: Rancz Teréz

II. díj
Lestyán Attila
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, XII. osztály
felkészítő: Nagy-Babos Edit

III. díj
Erőss Brigitta
Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó, XII. osztály
felkészítő: Bokor Katalin

Dicséretek

Nyárádi Izabella Erzsébet
Mircea Eliade Főgimnázium, Segesvár, IX. osztály
fekészítő: Fodor Gyöngyi

Angyal Előd
Művészeti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztály
felkészítő: Kozma Edit

Oláh Szilárd
Református Kollégiu, Kolozsvár, X. osztály
fekészítő: Szilágyi Gizella

Horváth Kinga
Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda, XI. osztály
felkészítő: Fodor Brigitta

Oláh Bettina
Iosif Vulcan Főgimnázium, Nagyvárad, IX. osztály
felkészítő: Nagy Enikő

ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

I–IV. osztályosok

I. díj
Guba Áron Máté
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, II. osztály
tanító: Zahu Valéria

Nánia Hanna
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, III. osztály
tanító: Füleki Katalin
II. díj
Kertész Balázs
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, II. osztály
tanító: Mátyás Imola

III. díj
Adorjáni Sára
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, III. osztály
tanító: Szitai Tünde Klára

Dicséretek
Kertész Henrietta Rozália
Felőri Általános Iskola, III. osztály
tanító: Réman Mária

Vasvári Ákos
Gyulaffy László Általános Iskola, Szilágycseh, IV. osztály
tanító: Vitek-Daróczi Márta

Polgár Barbara
Rigmányi Elemi Iskola, III. osztály
tanító: Barabás Ibolya

Birinyi Erik
Dacia Általános Iskola, Nagyvárad, IV. osztály
tanító: Rusz Csilla

Volosin Csenge
Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, Szatmárnémeti, IV. osztály
tanító: Tompos-Urbán Klára

Kun Lizbet Karola
Kismajtényi Általános Iskola, IV.osztály
tanító: Hám Ildikó Erzsébet

Sándor Mónika, Csíkmadaras
Kiss Ferenc Általános Iskola, II.osztály
tanító: Bíró Éva

 

Napsugár különdíjak

Tóthpál Eszter
Csíky Gergely Főgimnázium, Arad, IV. osztály
tanító: Cirják Izabella Márta

Mîndrean Andreea
Matei Corvin Kollégium, Vajdahunyad, II. osztály
tanító: Bárány Enikő

Nagy Eszter
Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó, III. osztály
tanító: Nagy Annamária

Mag Szilvia
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, IV. osztály
tanító: Adorjányi Borbála, Bakos Ágnes


V–VIII. osztályosok

I. díj
Kántor István
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, VI. osztály
felkészítő: Kacsó Anna Julianna

II. díj
Szalaci Blanka
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, VI. osztály
felkészítő: Kovács Enikő
III. díj
Imre Katalin
Áprily Lajos Általános Iskola, Parajd, V. osztály
felkészítő : Laczkó-Dávid Tünde

Dicséretek
Köllő Loránd
Köllő Miklós Általános Iskola, Gyergyócsomafalva, VI. osztály
felkészítő : Kercsó Teréz

Kertész Hunor
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, VI. osztály
felkészítő: Czilli Aranka Ágnes

Horváth Petra
Páter Godó Mihály Általános Iskola, Kisiratos, VIII. osztály
felkészítő: Nagy Anikó

Gyenge Tímea
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, VII. osztály
felkészítő: Czilli Aranka Ágnes

Tamás Anna,
Nagy Mózes Líceum, Kézdivásárhely, VIII.osztály
felkészítő: Nagy Tamás

Albert Szilvia
Kós Károly Iskola Körösfő, VIII.osztály
felkészítő: Péntek Éva


Különdíj

Baciu Robert
Magyarfalusi Általános Iskola, VIII. osztály
felkészítő: Gál Veronika

IX–XII. osztály

I. díj
Fórika Zalán
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, IX. osztály
felkészítő: Nagy-Babos Tamás

II. díj
Böjte Csongor
Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum, Csíkszereda, XI. osztály
felkészítő: Bogos Róbert

III. díj
Bíró István
Székelykeresztúr
felkészítő: Illyés Izabella


Dicséretek
Dánél Krisztina Edit
Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum, Csíkszereda, X. osztály
felkészítő: Farkas Ibolya

Vári Vivien
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, XI. osztály
felkészítő: Sarkadi Viktória

Szőrnyi Szilárd
Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó, XI. osztály
felkészítő: Moldován Edit

Markó Botond
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya, X. osztály
felkészítő: Váradi Izabella

Különdíjak

Istoc Valeriu Vlăduț
Letea Technikai Kollégium, Bákó, IX. osztály
felkészítő: Botezatu Viktória

Ladas Alina
Magyarfalu
felkészítő: Gál Veronika
 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/