Ma 2020. február 22., szombat, Gerzson napja van.

Főmenü

Versenyek

A Magyar Nyelv Napjai
2012. május 17–20
Sepsiszentgyörgy

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ


IV. osztály

I. díj
Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely
Cseke Tamás István, Nagy Henrietta, Török Andrea
Tanító: Péterffy Lenke-Júlia

II. díj
Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, Szatmárnémeti
Kirner Katalin, Mares Imre, Tallián Anna
Tanító: Dolocki Márta

III. díj
Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
György Viktor, Kerekes Krisztina, Nagy György Sámuel
Tanító: Török Mária

Dicséretek
Aurel Pop Művészeti Líceum, Szatmárnémeti
Ilyés Eunika Naómi, Kovács Viktória, Stier Alma Beatrix
Tanító: Blatniczki Cecília

I-VIII. Osztályos Iskola, Nyárádszereda
Kacsó Andrea, Kocsis Bence Máté, Német Zs. Ágota-Kinga
Tanító: Kátai Judit, Trufán Ildikó Rozália

Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna
Kertész Anna, Kónya Ingrid, Pap Gyopárka
Tanító: Bodor Annamária

Dimitrie Cantemir Általános Iskola, Nagyvárad
Éhik Brigitta, Szabó Viktória, Vajna Brigitta
Tanító: Fándly Enikő

Petőfi Sándor Általános Iskola
Fejér Kriszta Beáta, Istók Anita, Mihály Andrea
Tanító: Marosi Erzsébet

 

V–VIII. osztály

I. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Izsák Arnold Róbert, Kiss Boglárka, Kozák Loránd Richárd
Felkészítő tanár: Kedves Laura, Pénzes Ágnes

II. díj
2-es számú Általános Iskola, Marosvásárhely
Bakó Loránd, Simon Renáta, Magyari Mátyás
Felkészítő tanár: Kádár Andrea Noémi

III. díj
Református Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Solymosi Ákos, Egyed Tamás, Ráduly-Baka Rebeka
Felkészítő tanár: Mágori Ágnes

Dicséretek
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna
Gyönös Timea, Balogh István, Olosz Brigitta
Felkészítő tanár: Incefi Tünde Anna

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
Bernáth Brigitta, Flóra Katinka, Szabó Zsófia Borbála
Felkészítő tanár: Kirkósa Enikő


IX–XII. osztály

I. díj
Mihai Eminescu Főgimnázium, Nagyvárad
Kerezsi Györgyi, Nagy Evelyn, Bíró Árpád Levente
Felkészítő tanár: Ágoston Palkó Emese

II. díj
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna
Konnát Árpád, Konnát Levente, Dombi Dalma
Felkészítő tanár: Molnár Juliánna

III. díj
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy
Kelemen Fruzsina, Kovács-Ungvári Rebeka, Lőrincz Lili
Felkészítő tanár: Török Katalin

Dicséretek
Simion Bărnuțiu Főgimnázium, Szilágysomlyó
Benedek Noémi, Bala Timea Éva, Torkos Loretta Vivien
Felkészítő tanár: Nagy Eleonóra

Református Kollégium, Marosvásárhely
Nagy Ágota Gabriella, Csíki Réka Orsolya, Labancz Dávid
Felkészítő tanár: Simon György

Szakközépiskolások

I. díj
Bányai János Szakközépiskola, Székelyudvarhely
Bodó Erzsébet, Dénes Csenge, Fórika Izabella
Felkészítő tanár: Dáné Hedvig

II. díj
Sövér Elek Szakközépiskola, Gyergyóalfalu
Szekeres Rita, Albert Zsuzsanna, Birtalan Andrea
Felkészítő tanár: Farkas Wellmann Endre

III. díj
Plugor Sándor Művészeti Líceum, Sepsiszentgyörgy
Csíki Beáta, Kocsis István, Pap Nóra
Felkészítő tanár: Nyeste Miklós

Dicséret
Puskás Tivadar Szakközépiskola, Sepsiszentgyörgy
Mihály Szabolcs, Tamás Botond, Árpa Helga
Felkészítő tanár: Sólyom-Gecse Lilla
 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/