Ma 2020. szeptember 30., szerda, Jeromos napja van.

Főmenü

Versenyek

A Magyar Nyelv Napjai
2013. április 18–21
Csíkszereda

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ


EREDMÉNYEK

IV. osztály

I. díj
Siklódi Lőrinc Általános Iskola, Gyergyóditró
Tavasztündérek: Ambrus Anita, Bíró Szilvia Bajkó Hanna
Tanító: Puskás Anna, Siklódi Margit

II. díj
Vaskertes Általános Iskola, Gyergyószentmiklós

Könyvmolyok: György-Fazakas Borbála, Kolcsár-Szabó Hanga, Szőcs Márton Balázs
Tanító: Sájter Gizella

III. díj
2. számú Általános Iskola, Marosvásárhely

Okoskobak: Dinea Márk Andrei, Molnár Bernadett, Mikó Ágnes Anna
Tanító: Balás Éva

Dicséretek
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad

Zabhegyezők: Divin Judit, Diószegi Réka, Kapalai Gergő
Tanító: Alföldy Andrea

Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
Napsugarak: Halász Dóra, Nagy Kincső, Bugyi Zsófia
Tanító: Lovász Edit Irén

Általános Iskola, Nyárádszereda
Nyelvőrzők: Gáspár Tamás, Kocsis Tamara, Zolnai Evelyn
Tanító: Gergely Gyopár

Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely
Sugarak: Bende Anita Ágnes, Lázár Thekla Andrea, Varga Janka
Tanító: Mántó Mónika Emese

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó
Sokatmondók: Barcsa Katalin, Kelemen Tamás, Vizoli Krisztina
Tanító: Dénes Ida

Napsugár különdíj
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Kovászna
Sikló: Kovács László Barna, Makó-Puskás Fanni, Olosz Anita Bernadett
Tanító: Szabó-Sebők Enikő

Napsugár különdíj
Báthory István Líceum, Kolozsvár
Szósárkányok: Bálint Orsolya, Lupescu Zsófia Kata, Orbán Emese
Tanító: Szabó Éva

A Napsugár Lepedus Janka-díja
Aurel Mosora Gimnázium, Segesvár
Csipike: Cosmineanu Márk, Iszlai Virág, Karsai Cyntia
Tanító: Barabás Zsuzsa


V–VIII. osztály

I. díj
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy
Csodacipók: Imreh Adrienn, Farkas Edina, Deák Sára
Felkészítő tanár: Gödri Zsuzsanna

II. díj
Kiss Ferenc Általános Iskola, Csíkmadaras
Zarándokok: Péter Blanka, Petres Sára, Albert Rebeka
Felkészítő tanár: Bálint Csilla

III. díj
2-es számú Általános Iskola, Marosvásárhely

Nyelvelők: Bakó Loránd, Simon Renáta, Magyari Mátyás
Felkészítő tanár: Kádár Andrea Noémi

Dicséretek
Florea Bogdan Általános Iskola, Szászrégen

Aprószentek: Ferenczi Andrea, Portik Kriszta, Sipos Henrietta
Felkészítő tanár: Adi Gyöngyvér

Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Kenyérrózsák: Izsák Arnold Róbert, Berszány Antónia Krisztina, Dénes Petra Anita
Felkészítő tanár: Tókos Ibolya Lujza, Kedves Laura Rita


IX–XII. osztály

I. díj
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna

Kőrösi zarándokok: Konnát Árpád, Konnát Levente, Dombi Dalma
Felkészítő tanár: Molnár Juliánna

II. díj
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

Nagyváradi vitézek: Boros Edina, Kecskés Dalma, Moldován József
Felkészítő tanár: Demeter Emőke Csilla

III. díj
Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda

Kerubok: Bakó Katalin, Bőjte Csongor, Timár Rita
Felkészítő tanár: Bogos Róbert, Farkas Ibolya

Dicséretek
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy

Tres rosa mistica: Kopacz Tímea, Földi Zuzsánna Borbála, Timaru Hanna
Felkészítő tanár: Dobra Judit, Ács Zsuzsanna

Mihai Eminescu Főgimnázium, Nagyvárad
Esthajnal: Kerezsi Györgyi, Nagy Evelyn, Molnár Krisztina
Felkészítő tanár: Ágoston Palkó Emese
 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/