Ma 2020. február 22., szombat, Gerzson napja van.

Főmenü

Versenyek

 A Magyar Nyelv Napjai

2016. május 20–22.
Marosvásárhely

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ

EREDMÉNYEK
 
IV. osztály
I. díj
Művészeti Líceum, Marosvásárhely
Nyelvtörők: Bartha Ákos, Gombocz Ágnes, Makkai Márton
Tanító: Csizmadi Csilla  
 
II. díj
Gyulakutai Általános Iskola
Bóbita: Antal Sára Panna, Császár Klára, Dósa Balázs
Tanító: Varga Éva
 
III. díj
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
Kincs: Kalocsai Petra Adrienn, Linzenbold Frida, Sárvári Zsófia
Tanító: Sárosi Melinda
 
Dicséretek
Dr. Bernády György Általános Iskola, Marosvásárhely
Fürkészek: Kántor Kincső, Kósa Emese Izabella, Tóbiás Noémi
Tanító: Szőcs-Adorjáni Mária
 
Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
Csíki Petőfisek: Bocskor-Salló Farkas, Borbé Ágnes, Herța Noémi
Tanító: Török Mária, Szász Katalin
 
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
Tilinkó: Bimbó Zorka, Franțiu Alexandra, Kurcz Dániel
Tanító: Balog Emese, Pap Brigitta
 
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
Szófonók: Ambrus Édua, Benkő Andrea, Czilli Anna Klára
Tanító: Fülöp Annamária
 
 
Napsugár különdíjak
 
Lepedus Janka-díj
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely
Napraforgó: Dáni Kriszta, Gáspár Bernadett, Orbán Pál
Tanító: Ördög Mária
 
Fogarasy Mihály Általános Iskola, Gyergyószentmiklós
Töprengők: Barabás Tímea, Ferencz Ferdinánd, Szász István
Tanító: Antal Kinga
 
Dimitrie Cantemir Általános Iskola, Nagyvárad
Nyelvőr Baglyok: Mercsányi László Levente, Szabó Renáta, Uivaroși Denisa
Tanító: Fándly Enikő Anna
 
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Vuk: Balogh Adrienn, Bartos Kriszta, Benedek Ervin Márk
Tanító: Varga Mária
 
Szatmárnémeti Református Gimnázium
Nyelvőrök: Ilonczai Zsófia, Király Rebeka, Pataki Anna Rita Csenge
Tanító: Mekker Melinda
 
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának különdíja
Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya
Lovagok: Balogh Áron, Mihály Hannah, Vincze Márton Norbert
Tanító: Iloc Judit
 
Maros Megyei Tanfelügyelőség különdíja
Jósika Miklós Líceum, Torda
Tordai Pogácsák: Dénes Ádám, Harmath Dániel Zsolt, Szilágyi Tamás 
Tanító: Fodor-Kiss Anna Mária
 
Marosvásárhelyi Református Kollégium különdíja
Móra Ferenc Általános Iskola, Zimándújfalu
Kincskeresők: Balogh Adrienn Lilla, Balogh Kinga, Molnár Melinda
Tanító: Valter Zsuzsa
 
Maros Megye Tanácsának különdíja
1-es Számú Általános Iskola, Kémer
Szupercsapat: Lőrincz Sándor Ákos, Major Dávid, Oláh Zsolt Krisztián
Tanító: Fazakas Ibolya
 
 
V–VIII. osztály
 
I. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
6 árok mentén: Damokos Beatrix, Péter Brigitta, Szonda Gergő
Felkészítő tanár: Pénzes Ágnes, Kedves Laura
 
II. díj
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
Anyanyelvcsavarók: Divin Judit, Kohán Zsófia Emma, Társi Kristóf Zsolt
Felkészítő tanár: Kirkósa Enikő, Ferkő Emília
 
III. díj
11-es Számú Általános Iskola, Nagyvárad
Anyanyelvelők: Zefer Szilvia Petra, Moghiș Bianca, Zsebe Adél
Felkészítő tanár: Coroianu Ágnes
 
Dicséretek
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
Medáliák Társasága: Balázs Udó, Krizsanovszki Viktor, Korponay Albert
Felkészítő tanár: Váradi Izabella
 
Európa Általános Iskola, Marosvásárhely
Helylesők: Oltean Annamária, Szabó Eszter, Szekernyés Péter
Felkészítő tanár: Tóth Mária Orsolya
 
Florea Bogdan Általános Iskola, Szászrégen
Nyelvmanók: Deák Anna Blanka, Ferenczi Beatrix, Czimbalmos Eszter-Réka
Felkészítő tanár: Ady Gyöngyvér
 
Különdíjak
Antos János Általános Iskola, Réty
Kolibrik: Kányádi Anita, Fejér Rebeka, Szabó Eszter
Felkészítő tanár: Már Orsolya
 
Liviu Rebreanu Általános Iskola, Marosvásárhely
Szóforgatók: Forró-Bathó Eszter-Anna, Székely Dávid, Török Adrienn
Felkészítő tanár: Majláth Gabriella
 
Geo Bogza Általános Iskola, Balánbánya
Nem rezelünk be!: Balázs Andor, Cherecheș Előd, Kedves Alexandra
Felkészítő tanár: Vermesser Levente
 
IX–XII. osztály
 
I. díj
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
Gatyábarázott Szókukacok: Portik Kriszta, Jánosi Mária, Portik Sándor
Felkészítő tanár: Fekete Erzsébet-Noémi
 
II. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Zuvatolók: Dénes Petra, Izsák Arnold Róbert, Man Rebeka
Felkészítő tanár: Dobra Judit, Tókos Ibolya
 
III. díj
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marovásárhely
Épkézláb ékesszólók: Góga Andrea, Koós Imola, Magyari Zsuzsanna
Felkészítő tanár: Sikó Olga Anna
 
Különdíjak
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
Észpörgetők: Csoma Nóra, Kiss Eszter, Szántó Annamária
Felkészítő tanár: Czilli Aranka-Ágota
 
Kézdivásárhelyi Református Kollégium
3Y: Kovács Kinga, Zajácz Ágnes-Beáta, Szabó Barbara
Felkészítő tanár: Rancz-Gyárfás Zsuzsanna
 
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/