Ma 2020. február 21., péntek, Eleonóra napja van.

Főmenü

Versenyek

A Magyar Nyelv Napjai

2017. május 11–14.
Kézdivásárhely

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ

EREDMÉNYEK

IV. osztály
I. díj
Európa Általános Iskola, Marosvásárhely
A csapat neve: FORRÁS
Kerekes-Máthé Éva, Șuteu Izabella Julianna, Vajda Panna
tanító: Kopacz Enikő Zsuzsánna
 
II. díj
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely
A csapat neve: KISKACSÁK
Antal Csenge, Aracsi Ákos, Ercse Réka
tanító: Farkas Hajnal
 
III. díj
János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár
A csapat neve: SZÓ-TÁRAK
Balla Eszter, Ferenczi Zsolt, Turós Anna
tanító: Varga Gabriella
 
Dicséretek
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
A csapat neve: AGYMENŐK
Nemes Gréta, Sztáncsuj Réka, Török Anna
tanító: Lőrincz Enikő
 
Fogarasi Sámuel Általános Iskola, Vámosgálfalva
A csapat neve: SZÓVADÁSZOK
Hidi Márk, Mihály Márk, Ozsváth Edina
tanító: Pataki Enikő
 
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy
A csapat neve: FÉNYSUGÁR
Jancsó Gergő, Olajos Abigél, Verebics Anna
tanító: Dali Judit Zsuzsanna
 
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti
A csapat neve: ARANYCSAPAT
Sipos Rhodé, Krisztián Eszter, Nyegre Gergő
tanító: Szőke Réka
 
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti
A csapat neve: NAPSUGARAK
Renn Barbara Jázmin, Tallian Franciska, Török Adrienn Hanna
tanító: Földes Ildikó
 
Lepedus Janka-díj
Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely
A csapat neve: NYELV-ÉSZ
Cseke Réka, Lőrincz Dóra-Kinga, Szőke Lilla
tanító: Székely Emőke Katalin
 
Napsugár különdíjak
Liviu Rebreanu Általános Iskola, Marosvásárhely
A csapat neve: ESZES HÁRMAS
Cseke Krisztina, Fodor Andrea, Szántó Vivien
tanító: Cseke Tünde Gizella
 
Fogarasy Mihály Általános Iskola, Gyergyószentmiklós
A csapat neve: TÁLTOSOK
Deák András, Benedek Dorka, Gáll Árpád
tanítók: Bajkó Emese
 
Báthory István Általános Iskola, Szilágysomlyó
A csapat neve: KROKI
Egri Kriszta, Orosz Alexandra, Torkos Alexandra
tanító: Szodorai Melinda
 
Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely
A csapat neve: MAGYAR VITÉZEK
Domokos István Bence, Egyed Kamilla Boróka, Szász-Bencze Barbara
tanító: Tánczos Gyöngyvér
 
Művelődési Központ különdíja
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
A csapat neve: CSILLAGOK
Balog Gergő, Szabó Zalán, Pápay Regő
tanító: Nagy Judit
 
Kézdivásárhely Önkormányzatának különdíja
Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda
A csapat neve: ARANYOSOK
Dénes Gergő, Halmágyi Áron, Tasnádi Brigitta
tanító: Szedilek Klára
 
Nagy Mózes Alapítvány különdíja
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
A csapat neve: SZÓALKIMISTÁK
Gyerő József, Dascalu Eduárd Martin, Orbán Vilmos
tanító: Tusa Anikó
 
V–VIII. osztály
 
I. díj
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
A csapat neve: MEDÁLIÁK TÁRSASÁGA
Balázs Udo, Krizsanovszki Viktor, Korponay Albert
felkészítő tanár: Váradi Izabella 
 
II. díj
Florea Bogdan Általános Iskola, Szászrégen
A csapat neve: SZIVÁRVÁNY
Gergely Aliz, Vormair Anita, Czimbalmos Eszter-Réka
felkészítő tanár: Ady Gyöngyvér 
 
III. díj
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
A csapat neve: SZÓBÁLVÁNY
Társi Renáta, Mihoc Géci Aletta, Kozma Kincső
felkészítő tanár: Kecse Gabriella
 
Dicséretek
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
A csapat neve: BÁBEL
Chereces Diana, Krecht Hanna Regina, Szonda Gergő
felkészítő tanár: Dobra Judit, Tókos Ibolya Lujza
 
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy
A csapat neve: HÁROM ANGYAL
Daragics Regina, Filip Dóra, Vitályos Eszter
felkészítő tanár: Szőcs Borbála, Ács Zsuzsanna 
 
IX–XII. osztály
 
I. díj
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
A csapat neve: HÍRVIVŐK
Pap Gyopárka, Balogh Zoltán, Bende Beáta
felkészítő tanár: Molnár Juliánna
 
II. díj
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
A csapat neve: GATYÁBA RÁZOTT SZÓKUKACOK
Jánosi Mária, Portik Kriszta, Portik Sándor Szilárd
felkészítő tanár: Fekete Erzsébet-Noémi
 
III. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
A csapat neve: VILÁGOSSÁG
Damokos Beatrix, Erőss Ágota, Péter Brigitta
felkészítő tanár: Pénzes Ágnes, Kedves Laura-Rita
 
Dicséret
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
A csapat neve: ÉPKÉZLÁB ÉKESSZÓLÓK
Góga Andrea, Koós Imola, Magyari Zsuzsanna
felkészítő tanár: Sikó Olga-Anna 
 
Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda
A csapat neve: CSÍKI NYELVŐRZŐK
Kurkó Eszter, Kopacz Róbert, Molnár Andor
felkészítő tanár: Bogos Róbert
 
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/