Ma 2020. szeptember 25., péntek, Eufrozina napja van.

Főmenü

Versenyek

Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny
2013. november 14–17.

 

EREDMÉNYEK


ORSZÁGOS BALLADAMONDÓ VERSENY

IX-XII. osztályosok

I. díj
Horváth Petra Rebeka
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, IX. osztály
felkészítő: Molnos Ildikó

II. díj
Budai István
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, IX. osztály
felkészítő: Nagy-Babos Edit

III. díj
Farkas Boglára
Baróti Szabó Dávid Szakkképző Líceum, Barót, XI. osztály
felkészítő: Kékesi-Keresztes Lujza

Dicséretek

Nánia Csilla
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, XI. osztály
fekészítő: Rancz Teréz

Orza Borbála
Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely, XII. osztály
felkészítő: Fejér Piroska

Tőtszegi Zsuzsanna
János Zsigmond Unitárius Líceum, Kolozsvár, XI. osztály
fekészítő: Dénes Éva

BALLADAÉNEKLŐ VERSENY

V–VIII. osztályosok

I. díj

Erőss Réka
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, VIII. osztály
felkészítő: Nagy Enikő

II. díj
Török Ákos
Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely, VII. osztály
felkészítő: Kádár Andrea

III. díj
Biszak Bernadett
Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely, VII. osztály
felkészítő: Kádár Andrea

Dicséret
Máthé Barbara
Művészeti Líceum, Marosvásárhely, VIII. osztály
felkészítő: Fekete Erzsébet Noémi

IX–XII. osztályosok

I. díj
Ráduly-Baka Rebeka
Református Kollégium, Sepsiszentgyörgy, IX. osztály
felkészítő: Ördög-Gyárfás Ágnes

II. díj
Szalló Erzsébet
Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely, X. osztály
fekészítő: Deák Magdolna

III. díj
Pál Imola Gabriella
Művészeti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztály
felkészítő: Tekei Tekla

Dicséret
Balog Orsolya
Református Kollégium, Kolozsvár, XI. osztály


ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

I–IV. osztályosok

I. díj
Kis Rodé Anett
George Moroianu Általános Iskola, Négyfalu, II. osztály
tanító: Imbrea Klára

II. díj
Isa Kinga Szidónia
Szent György Szakképző Líceum, Erdőszentgyörgy, III. osztály
tanító: Kacsó Melinda

III. díj
Kertész Balázs
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, III. osztály
tanító: Mátyás Imola

Dicséretek
Lupsa Arnold
Csomaközi Általános Iskola, IV. osztály
tanító: Laza Erika

Debreceni Máté
Désházai Általános Iskola, II. osztály
tanító: Nagy Amália

Mátéffy Kund
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, IV. osztály
tanító: Máté Alíz

Opra István Csaba
Tuzson János Általános Iskola, Bélafalva, II. osztály
tanító: Kiss Melinda

Guba Áron Máté
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, III. osztály
tanító: Zahu Valéria

Napsugár különdíjak

Nánia Hanna
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, IV. osztály
tanító: Füleki Katalin

Balogh Áron
Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya, II. Osztály
tnító: Iloc Judit

Piroska Ákos
Petőfi Sándos Általános Iskola, Kézdivásárhely, I. osztály
tanító: Fetés Melinda

Márka Márk
10. számú Általános Iskola, Szatmárnémeti, III. osztály
tanító: Cuculeanu Debreczeni Andrea

V–VIII. osztályosok

I. díj
Juga Alpár
Végh Antal Általános Iskola, Csernáton, VIII. osztály
felkészítő: Tóth Annamária

II. díj
Tulit Áron Levente
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed, V. osztály
felkészítő: Gáspár Katalin

III. díj
Berszán Gréta Shalomé
Diaconu Coresi 2. számú Általános Iskola, Brassó, VIII. osztály
felkészítő : Ugron Levente

Dicséretek
Szabó Abigél
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, V. osztály
felkészítő : Adorjányi Borbála, Bakos Ágnes

Tóth Ákos
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, V. osztály
felkészítő: Czilli Aranka Ágnes

Vasvári Ákos
Gyulaffy László Általános Iskola, Szilágycseh, V. osztály
felkészítő: Varga Dobai István

Különdíj
László Albert Dominik
Pusztinai Általános Iskola, VI. osztály

IX–XII. osztály

I. díj
Bőjte Csongor
Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum, Csíkszereda, XII. osztály
felkészítő: Bogos Róbert

II. díj
Márkos Zsolt
Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely, X. osztály
felkészítő: Fejér Piroska

III. díj
Kovács Balázs
Salamon Ernő Elméleti Líceum, Gyergyószentmiklós, IX. osztály
felkészítő: Szász Izabella, Patek Anna Mária

Dicséretek
Fodor Lóránt
Orbán Balázs Elméleti Líceum, Székelykeresztúr, XI. osztály
felkészítő: Illyés Izabella

Gyurka József Krisztián
Székely Károly Szakképző Líceum, Csíkszereda, XI. osztály
Moldvai Csángómagyar Oktatási Program –Külsőrekecsin

Baróthi Szabina
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, IX. osztály
felkészítő: Nagy-Babos Edit
 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/