Ma 2020. február 22., szombat, Gerzson napja van.

Főmenü

Versenyek

Eredmények

Kriza János Országos Ballada- és Mesemondó Verseny
2010. október 21–23.



ORSZÁGOS BALLADAMONDÓ VERSENY

IX-XII. osztályosok

I. díj

Lestyán Attila
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, felkészítő tanár: Nagy Babos Edit

II. díj
Bende Renáta
Kemény János Elméleti Líceum, Maroshévíz, felkészítő tanár: Lőrincz Szerén

III. díj
Győri Réka
Orbán Balázs Líceum, Székelykeresztúr, felkészítő tanár: Illyés Izabella

Dicséretek

Simó Andrea
Mircea Eliade Főgimnázium, Segesvár, felkészítő tanár: Fodor Gyöngyi

Molnár Enikő
Segítő Mária Római-Katolikus Líceum, Csíkszereda, felkészítő tanár: Orbán Zsuzsa

Bencze Henrietta
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya, felkészítő tanár: Váradi Izabella

Brinzan-Antal Cristina
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, felkészítő tanár: Deák Ferenc


ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

II–III. osztályosok

I. díj
Péter Alexandra
Kiss Ferenc Általános Iskola, Csíkmadaras, tanító: Horvát Erzsébet

II. díj
Imre Katalin
Áprily Lajos Általános Iskola, Parajd, tanító: Laczkó Tünde

III. díj
Kun Liszbet Karola
Kismajtényi Általános Iskola, tanító: Hám Ildikó

Dicséretek
Balogh Johanna,
Általános Iskola, Margitta, tanító: Almási Judit

Kiss Csenge
2. sz. Általános Iskola, Szamosújvár, tanító: Puscas Etelka, Szabó Ildikó

Csibi Krisztina
Vaskertes Iskola, Gyergyószentmiklós, tanító: Györffy Mária Magdolna

Len Balázs
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, tanító: Vollancs Szidónia


IV–V. osztályosok

I. díj
Berszán Gréta Shalomé
2. sz. Általános Iskola, Brassó, tanító: Brok Ilona, Ugron Levente

II. díj
András Ákos
Endes József Általános Iskola, Csíkszentsimon, tanító : Veress Melinda

Kertész Hunor
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, tanító : Mátyás Imola

III. díj
Szabó Rezső
Kós Károly Iskola, Szamosardó, tanító : Nagy Annamária

Dicséretek
Ilyés Zalán György
Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár, tanító : Kulcsár Margit

Kajcsa Renáta Gabriella
Zajzoni Rab István Iskola, Négyfalu, tanító: Székely Edit

Solomon Péter
Ştefan Cel Mare Pedagógiai Líceum, Bákó, tanító: Petres László


VI–VIII. osztályosok

I. díj

Balázs Damián Ferenc
Általános Iskola, Lészped, felkészítő tanár: Márton Attila

II. díj
Mike Bernadett
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, felkészítő tanár: Fazakas Enikő

III. díj
Markó Botond
Németh László Líceum, Nagybánya, felkészítő tanár: Váradi Izabella

Dicséretek

Bagoly Orsolya-Panna
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, felkészítő tanár: Molnár Juliánna

Györfi József
Általános Iskola, Dobra, felkészítő tanár: Kallós Mónika

Maskulik Dávid
Hám János Római-Katolikus Iskolaközpont, Szatmárnémeti, felkészítő tanár: Czier Andrea

Nagy Nándor
George Coşbuc Iskola, Nagyvárad, felkészítő tanár: Nagy Enikő

IX–XII. osztály

I. díj

Kovács Péter
Puskás Tivadar Iskolaközpont, Gyergyóditró, felkészítő tanár: Lackó Enikő Márta


II. díj
Szörnyi Szilárd
Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó, felkészítő tanár: Kis Edit

III. díj
Komsa Tamás
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő tanár: Bagosi Ilona

 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/