Ma 2020. szeptember 25., péntek, Eufrozina napja van.

Főmenü

Versenyek

Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny

2015. november 12–14.
 
 
ORSZÁGOS BALLADAMONDÓ VERSENY
 
I. díj
Horváth Petra
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, XI. osztály
felkészítő: Cziprián-Kovács Jolán
 
II. díj
Deák Gellért Gedeon
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, IX. osztály
felkészítő: Molnár Juliánna
 
III. díj
Deák Andrea
Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely, XI. osztály
felkészítő: Deák Magdolna 
 
Dicséretek
Győrfi József Tamás
Szatmárnémeti Református Gimnázium, XII. osztály
fekészítő: Varga Bressel Christiane
 
Nyárádi Izabella
Mircea Eliade Főgimnázium, Segesvár, XII. osztály
felkészítő: Veres Annamária
 
BALLADAÉNEKLŐ VERSENY
 
V–VIII. osztályosok
 
I. díj
Nemes Barbara Noémi
Petres Kálmán Általános Iskola, Jobbágytelke, VII. osztály
felkészítő: Kedei Orsolya 
 
II. díj
Mihály Dorka
Plugor Sándor Művészeti Líceum, Sepsiszentgyörgy, V. osztály
felkészítő: Nyeste Miklós, Lőfi Gellért
 
III. díj
Szabó Abigél
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, VII. osztály
felkészítő: Bakó Ágnes
 
Dicséretek
Burian Romina Alexandra
Barcaújfalusi Általános Iskola, VI. osztály
felkészítő: Tamás Tünde
 
Halász Dóra
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, VII. osztály
felkészítő : Kiss Tünde
 
Tóth Abigél
Plugor Sándor Művészeti Líceum, Sepsiszentgyörgy, VI. osztály
felkészítő: Nyeste Miklós, Lőfi Gellért
 
IX–XII. osztályosok
 
I. díj
Mateies Mihaela
Kós Károly Szakképző Líceum, Csíkszereda, X. osztály
felkészítő: Simon Megyaszai Kinga
 
II. díj
Stekbauer Hanzi Réka
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, X. osztály
felkészítő: Dombora Anna
 
III. díj
Ráduly-Baka Rebeka
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, XI. osztály
felkészítő: Török Katalin, Szőts Dániel
 
Dicséretek
Erőss Réka
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, X. osztály
felkészítő: Nagy Enikő
 
Sövér Benedek Timea
Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely, XI. osztály
felkészítő: Máthé Melinda
 
 ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY
 
I–IV. osztályosok
 
I. díj
Földes Levente
Kun Kocsárd Általános Iskola, Ozsdola, előkészítő osztály
tanító: Páll Mária
 
II. díj
Tóth Máté
1. Számú Szakképző Líceum, Sarmaság, II. osztály
tanító: Kiss Melinda
 
III. díj
László Antal Zsombor
Tréfán Leonárd Általános Iskola, Kézdiszentkereszt, I. osztály
tanító: Győrkovács Katalin
 
Dicséretek
Jakocs János Tihamér
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, II. osztály
tanító: Bagoly Antónia
 
Mátéffy Anna
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, I. osztály
tanító: Győri Zsuzsanna
 
Napsugár különdíjak
Székely Henrietta
Nagy Mózes Általános Iskola, Esztelnek, II. osztály
tanító: Székely Éva Mária
 
Simon Hunor
Szatmárnémeti Református Gimnázium, II. osztály
tanító: Pándi Beáta
 
Erdei Jázmin Fanni
10. Számú Általános Iskola, Szatmárnémeti, I. osztály
tanító: Reich Annamária
 
Bálint Zsófia Kamilla
Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely, II. osztály
tanító: Sebestyén Klára Veronika, Rákosi István
 
Tölcsér Dávid Beniamin
Horváth János Elméleti Líceum, Margitta, II. osztály
tanító: Almási Judit
 
III–IV. osztályosok
 
I. díj
Császár Balázs
Zöld Péter Általános Iskola, Madéfalva, IV. osztály
tanító: Abos Magdolna, Sárosi Katalin
 
II. díj
Murzán Zoltán
Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely, IV. osztály
tanító: Jakab Hajnal
 
III. díj
Coroianu Dávid
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, IV. osztály
tanító: Rusz Csilla
 
Dicséretek
Barabás Örs Tibor
Traian Általános Iskola, Dicsőszentmárton, III. osztály
tanító: Fodor Sándor József
 
Erdős Vivien Valentina
Siklódi Lőrinc Általános Iskola, Gyergyóditró, III. osztály
tanító: Trucza Éva, Szabó Magda
 
Tamás Katinka
Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely, III. osztály
tanító: Szabó Katalin
 
Napsugár különdíjak
Tóth Gimi Róbert
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, III. osztály
tanító: Adorjányi Borbála
 
Csapó Ilyés Panna
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti, IV. osztály
tanító: Doloczki Márta
 
Balogh Áron
Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya, IV. osztály
tanító: Iloc Judit
 
Opra Tamás Roland
Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely, IV. osztály
tanító: Bartók Emília, Szotyori Enikő
 
Szalai Katalin Dóra
Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah, IV. osztály
tanító: Abrudán Tünde
 
V–VI. osztályosok
 
I. díj
Rancz-Gyárfás Hanna
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, VI. osztály
felkészítő: Peti Botond
 
II. díj
Almási Lóránd
Kosteleki Általános Iskola, VI. osztály
felkészítő: Bardocz Noémi 
 
III. díj
Nagy Eszter
Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó, VI. osztály
felkészítő: Haragos Ilona
 
Dicséretek
Nagy Nóra
Tamási Áron Mezőgazdasági és Szakképző Líceum, Nagyvárad, VI. osztály
felkészítő : Kovács Andrea
 
Moroianu Ana
Gaál Mózes Általános Iskola, Barót, V. osztály
felkészítő: Tímár Ida
 
Farkas Jánoska
Külsőrekecsini Általános Iskola, V. osztály
felkészítő: Majzik Tamás
 
VII–VIII. osztály
 
I. díj
Szekeres Tas
Gaál Mózes Általános Iskola, Barót, VII. osztály
felkészítő: Szőcs Katalin Ildikó
 
II. díj
Sándor Rita
Márton Ferenc Általános Iskola, Csíkbánkfalva, VII. osztály
felkészítő: Sándor Edit
 
III. díj
Kánya Réka
Szatmárnémeti Református Gimnázium, VII. osztály
felkészítő: Lovász Erzsébet, Zilahi-Kató Klára
 
Dicséretek
Balogh Ádám
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya, VIII. osztály
felkészítő: Dávid Erzsébet
 
 
Jánosi Zsolt
Turóczi Mózes Általános Iskola, Kézdivásárhely, VIII. osztály
felkészítő: Józsa Irén
 
IX–XII. osztály
 
I. díj
Fórika Zalán
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, XII. osztály
felkészítő: Deák Ferenc
 
II. díj
Fülöp Imola
Domokos Kázmér Óvoda, Gimnázium és Szakközépiskola, Szováta, X. osztály
felkészítő: Vass Júlia
 
III. díj
Kolumbán Pál
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed, X. osztály
felkészítő: Fodor Brigitta
 
Dicséretek
Scheitli Krisztina 
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti, IX. osztály
felkészítő: Heinrich Andrea
 
Baróthi Szabina
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, XI. osztály
felkészítő: Nagy-Babos Edit
 
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/