Ma 2020. február 23., vasárnap, Alfréd napja van.

Főmenü

Versenyek

Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny

Sepsiszentgyörgy, 2016. november 10–12.

 
 
BALLADAMONDÓ VERSENY
 
I. díj
Pál Emil
dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely, XI. osztály
felkészítő: Máthé Melinda
 
II. díj
Naphegyi-Boldis Zsuzsanna
Iosif Vulcan Pedagógiai Főiskola, Nagyvárad, IX. osztály
felkészítő: Nagy Enikő
 
III. díj
Pfeifer Melany
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti, X. osztály
felkészítő: Heinrich Andrea
 
Dicséretek
Budai István
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, XII. osztály
fekészítő: Nagy-Babos Edit
 
Scheitli Krisztina
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti, X. osztály
felkészítő: Heinrich Andrea
 
 
BALLADAÉNEKLŐ VERSENY
 
V–VIII. osztályosok
 
I. díj
Baranyi Tünde
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, VII. osztály
felkészítő: Miklós Papp Zsuzsanna
 
II. díj
Nemes Barbara Noémi
Petres Kálmán Általános Iskola, Jobbágytelke, VIII. osztály
felkészítő: Mihály-Kedei Orsolya 
 
III. díj
Vrencsán Anita
Kosteleki Általános Iskola, VI. osztály
felkészítő: Bardócz Noémi
 
Dicséretek
Tasnádi Nóra
Aranyosegerbegyi Általános Iskola, VII. osztály
felkészítő: Szilágyi Magdolna
 
Koch Krisztina Vanessza
Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum, Nagykároly, VIII. osztály
felkészítő : Jónucz Alfonz, Kiss Hajnalka
 
IX–XII. osztályosok
 
I. díj
Szöllősi Katalin
Művészeti Líceum, Marosvásárhely, X. osztály
felkészítő: Szabó Erzsébet
 
II. díj
Erőss Réka
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, XI. osztály
felkészítő: Nagy Enikő
 
III. díj
Borbándi Zsuzsanna
Kolozsvári Református Kollégium, XII. osztály
felkészítő: Szilágyi Gizella, Gergely Zoltán
 
Dicséretek
Gorzó Boglárka
János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, IX. osztály
felkészítő: Bucur Tünde Csilla, Ercsey-Ravasz Ferenc
 
Farkas Annabella
Szatmárnémeti Református Kollégium, XII. osztály
felkészítő: Mátyás Erika
 
MESEMONDÓ VERSENY
 
EK–II. osztályosok
 
I. díj
Mátéffy Anna
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, II. osztály
tanító: Győri Zsuzsanna
 
II. díj
Földes Levente
Kun Kocsárd Általános Iskola, Ozsdola, I. osztály
tanító: Páll Mária
 
III. díj
Kővári Ádám
10. számú Általános Iskola, Szatmárnémeti, II. osztály
tanító: Reich Annamária
 
Dicséretek
Kabos Réka
10. számú Általános Iskola, Szatmárnémeti, II. osztály
tanító: Reich Annamária
 
Cala Zselyke Dóra
10. számú Általános Iskola, Szatmárnémeti, II. osztály
tanító: Reich Annamária
 
Ferencz Ilka
Bethlen Gábor Általános Iskola, Gyergyószárhegy, I. osztály
tanító: Puskás Enikő
 
Napsugár-díjak
 
Balogh Eszter
Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya, II. osztály
tanító: Ruskál Enikő
 
Kiss Zita
Aron Cotruș Általános Iskola, Arad, I. osztály
tanító: Balta Irén Emese
 
Vitus Dávid
Nicolae Colan Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy, II. osztály
tanító: Kisgyörgy Zsuzsanna
 
Fazakas Tamás
Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest, I. osztály
tanító: Mircse Melinda
 
Pătrânjel Viktória
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, előkészítő osztály
tanító: Székely Márta
 
III–IV. osztályosok
 
I. díj
Berekméri Bálint
Teleki Domokos Általános Iskola, Körtvélyfája, III. osztály
tanító: Antal Ibolya
 
II. díj
Keresztes Nóra Andrea
1. számú Szakképző Líceum, Sarmaság, III. osztály
tanító: Szász Mónika
 
III. díj
Fejér Johanna
Kiss Gergely Általános Iskola, Backamadaras, III. osztály
tanító: Kőműves Edit Gizella
 
Dicséretek
 
Székely Katalin Virág
Romulus Guga Általános Iskola, Marosvásárhely, III. osztály
tanító: Jakab Emőke
 
Geréd Alpár
2. számú Diaconu Coresi Általános Iskola, Brassó, III. osztály
tanító: Incze Etelka
 
Székely Henrietta
Nagy Mózes Általános Iskola, Esztelnek, III. osztály
tanító: Székely Éva Mária
 
Hajdó Gábor
dr. Bálint József Általános Iskola, Oroszhegy, III. osztály
tanító: Benedek Gyöngyvér
 
Napsugár-díjak
 
Bartos Madalina
Pusztinai Általános Iskola, IV. osztály
tanító: Mátyás Mónika
 
Heim Bíborka
Bălcescu-Petőfi Általáno Iskola, Szatmárnémeti, IV. osztály
tanító: Erdei Brigitta
 
Ozsváth Dávid
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, IV. osztály
tanító: Adorjányi Borbála
 
Tóth Ferenc
Paptamási Általános Iskola, III. osztály
tanító: Rácz Imola
 
Vargyasi Szabolcs Márk
Apor István Általános Iskola, Kézdiszentlélek, IV. osztály
tanító: Marthi Erika
 
 
V–VI. osztályosok
 
I. díj
Fodor Boróka Gabriella
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, VI. osztály
felkészítő: Kacsó Anna Juliánna
 
II. díj
Horváth Kristóf Mátyás
Báthory István Általános Iskola, Szilágysomlyó, VI. osztály
felkészítő: Veres Tünde 
 
III. díj
Kopi Alfonz
Endes József Általános Iskola, Csíkszentsimon, V. osztály
felkészítő: Vas Rozália
 
Dicséretek
Dimény Boglárka
Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely, V. osztály
felkészítő : Jakab Hajnal
 
Farkas János
Dumbravéni Általános Iskola, VI. osztály
felkészítő: Daczó Kinga
 
Guba Áron Máté
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, VI. osztály
felkészítő: Sarkadi Viktória
 
VII–VIII. osztály
 
I. díj
Kánya Réka
Szatmárnémeti Református Gimnázium, VIII. osztály
felkészítő: Erdei Árva Erika
 
II. díj
Váncza Dániel
Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó, VIII. osztály
felkészítő: Erdelyi Orsolya Ruth
 
III. díj
Kiss Boglárka Dalma
János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, VIII. osztály
felkészítő: Bucur Tünde Csilla
 
Dicséretek
 
Liszkai Krisztián
Bălcescu-Petőfi Általáno Iskola, Szatmárnémeti, VIII. osztály
felkészítő: Fehér Laura
 
Laczkó Anna Mária
Lábnyiki Általános Iskola, VIII. osztály
felkészítő: Nagy-Portik Katalin
 
IX–XII. osztály
 
I. díj
Kolumbán Pál
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed, XI. osztály
felkészítő: Fodor Brigitta
 
II. díj
Nagy-Kopeczky Kristóf
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, XI. osztály
felkészítő: Erdély Judit
 
III. díj
Cziprián-Kovács László
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, XI. osztály
felkészítő: Cziprián-Kovács Jolán
 
 
Dicséretek
Fülöp Imola
Domokos Kázmér Technológiai Líceum, Szováta, XI. osztály
felkészítő: Soós Zsuzsánna
 
Kántor István
Orbán Balázs Elméleti Líceum, Székelykeresztúr, X. osztály
felkészítő: Ivácson Sándor, Fodor Hedviga
 
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/