Ma 2020. szeptember 30., szerda, Jeromos napja van.

Főmenü

Versenyek

Eredmények

A Magyar Nyelv Napjai, Kézdivásárhely, 2009.

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ORSZÁGOS ANYANYELVI VETÉLKEDŐ

I–IV. osztály

I. díj
2-es számú Általános Iskola, Marosvásárhely
Magyari Mátyás, Tőkés Nikolett, Vészi Blanka
Tanító: Balás Éva

II. díj
Dacia Gimnázium, Marosvásárhely
Bukur Tamás, Kiss Eszter, Kiss Etelka
Tanító: Pop Ilona

III. díj
Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár
Adorjáni Csenge, Komáromy Zsuzsa, Tibád Zsuzsanna
Tanító: Szabó Éva

Dicséretek
Kós Károly Általános Iskola, Gyergyószentmikós
Bege Botond, Kis András, Tóásó Tímea
Tanító: Csata Ilona

Iuliu Maniu Általános Iskola, Zilah
Dácz Zsuzsa, Megyesi Diána, Németi Boglárka
Tanító: Komáromi Judit

Napsugár-díjak
Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely
Horváth Abigél, Kónya Karola, Sütő Boglárka
Tanító: Mántó M. Emese

Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely
Hadnagy Hajnalka, Dávid Barna, Pócs Emőke
Tanító: Nagy Éva Anna

A Magyar Közoktatás folyóirat  különdíja
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely
Mike Bernadett, Pál Bóroka, Pilbáth Kincső
Tanító: Vollancs Szidónia

A Krónika napilap különdíja
Csiky Gergely Iskolacsoport, Arad
Gyűjtő Ervin, Ilona Judit, Siska-Szabó Lehel
Tanító: Czirják Izabella Márta


ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

I–II. osztályosok

I. díj
Korábián Tamás, Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, tanító: Tóth Márta

II. díj
Kertész Hunor
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, tanító: Mátyás Imola

III. díj
Balogh Zoltán
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, tanító: Asztalos Erzsébet

Dicséretek

Kántor István
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, tanító: Horváth Gizella

Dénes Emőke
Általános Iskola, Héderfája, tanító: Peti Tünde

Badulescu Eszter Ilona
Ady Endre Líceum, Bukarest, tanító: Gyárfás Enikó Jutka

Napsugár-díjak

Deák Gellért Gedeon
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, tanító: Asztalos Erzsébet

Csegezi Katalin
Általános Iskola, Székelykocsárd, tanító: Csegezi Enikő

ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

III–IV. osztályosok

I. díj
Mike Bernadett
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, tanító: Vollancs Szidónia

II. díj
Albert Lénárd
Általános Iskola, Varsolc, tanító: Dénes Irén

III. díj
Ambrus Szabolcs
Bethlen Gábor Általános Iskola, Gyergyószárhegy, tanító: Ferencz Melinda

Dicséretek

Berszán Gréta Shalomé
10-es számú Általános Iskola, Brassó, tanító: Brok Ilona

András Ákos
Endes József Általános Iskola, Csíkszentsimon, tanító: Veress Melinda

Bereczki Éva
6-os Általános Iskola, Vajdahunyad, tanító: Bíró Czeczília

Napsugár-díj
Pápai Roland
Általános Iskola, Margitta, tanító: Almási Judit

A zsűri különdíja:
Kovács Krisztián
Nemlátok Intézete, Kolozsvár

ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

V–VIII. osztályosok

I. díj
Koncz Kriszta
Bálcescu-Petőfi Általános Iskola, Szatmárnémeti, felkészítő tanár: Mihalca Orsolya

II. díj
Jeddy Árpád
Általános Iskola, Rugonfalva, felkészítő tanár: Csíki Margit

III. díj
Markó Botond
Németh László Líceum, Nagybánya, felkészítő tanár: Váradi Izabella

Dicséretek
Komán Attila
10-es Általános Iskola, Brassó, felkészítő tanár: Ugron Levente

Győrfi József Tamás
Általános Iskola, Dobra, felkészítő tanár: Kallós Mónika

György Enikő
Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó, felkészítő tanár: Haragos Ilona

A Magyar Közoktatás folyóirat különdíja
Szőrnyi Szilárd
Zajzoni Rab István Iskolaközpont, Négyfalu, felkészítő tanár: Hochbauer Gyula

A Krónika napilap különdíja
Bagoly Orsolya Panna
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna, felkészítő tanár: Molnár Júlia

ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

IX–XII. osztály

I. díj
Csata Kinga
Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós, felkészítő tanár: Kastal Ottília

II. díj
Kovács Péter
Puskás Tivadar Szaklíceum, Gyergyóditró, felkészítő tanár: Deme Enikő

III. díj
Vékony Roland
Németh László Líceum, Nagybánya, felkészítő tanár: Karsai Magdolna

Versenyeink

Versenyfelhívások

Versenyek feladatlapjai 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/