Ma 2020. szeptember 30., szerda, Jeromos napja van.

Főmenü

versenyek

 

A Magyar Nyelv Napjai Székelyudvarhelyen
2010. május 13–16.
 KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ORSZÁGOS ANYANYELVI VETÉLKEDŐ
EREDMÉNYEK
 I–IV. osztály
I. díj
Traian Gimnázium, Dicsőszentmárton
Nagy Eszter, Székely Varga Gyopár, Végh Andrea Szilvia
Tanító: Szász Irén
 II. díj
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely
Füleki Zsófia, Tollvaj Beáta, Vargha Ágota
Tanító: Füleki Katalin
 III. díj
Dacia Gimnázium, Marosvásárhely
Finna Szilárd, Leonte Eleonóra, Simonfi Alexandra
Tanító: Molnár Hajnal, Simon Kerekes Csilla
 Dicséretek
Ady Endre Líceum, Bukarest
Chereches Anna Franciska, Kacsó Péter Gábor, Markó Balázs
Tanító: Molnár Kovács Emese
 Vasile Lucaciu Általános Iskola, Nagykároly
Ambrus Regina, Kiss Eszter Boróka, Schlachter Kincső
Tanító: Köllő Angela
 Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó
Iacob Larisa Noémi, Mátyás Dalma, Szabó Rezső
Tanító: Nagy Annamária
 Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
Beke Lehel, Benedekfi Emőke Kinga, Márton Csilla
Tanító: Győri Zsuzsanna
 Napsugár-díjak
Aurel Pop Művészeti Líceum, Szatmárnémeti
Nagy Csilla Alexandra, Blatniczki Dóra Bianka, Higyed János Bence
Tanító: Nichita Sulyok Julianna
 Georghe Coșbuc Általános Iskola, Nagyvárad
Horváth Márk Valentin, Pap Klementina, Popescu Patricia Beatrice
Tanító: Szilágyi Mária
 V–VIII. osztály
 I. díj
Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont, Kovászna
Konnát Árpád, Konnát Levente, Balog István
 II. díj
2-es számú Általános Iskola, Marosvásárhely
Dénes Anita, Tőkés Nikolett, Magyari Mátyás
 III. díj
Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya
Tasnádi Kincső, Tar Karola, Záboi Anna
 Dicséretek
1-es számú Általános Iskola, Balánbánya
Szőcs Csilla, Székely Tamás, Balázs Renáta
 Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos
Bőjte Csongor, Kalamár Botond, Timár Rita
 Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Czirmai Janka, Tok Eszter, Kovács Gellért
 IX–XII. osztály
 I. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
Márton-Simon Anna, Boér Ilka, Rangyák Zsuzsa Kincsem
 II. díj
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy
Csinta Borbála, Ferencz Júlia, Tulit Gyopár
 
III. díj
Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó
Farkas Zita-Ágota, Kassay Géza, Kis Orsolya
 
Dicséretek
Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely
Fábián Andor, Máté Adél, Szentes Kunigunda
 Simion Bărnuțiu Főgimnázium, Szilágysomlyó
Angyal-Pataki Krisztina, Benedek Brigitta, Benedek Melinda
 Mihai Eminescu Főgimnázium, Nagyvárad
Bíró Árpád-Levente, Fekete Ágnes, Nagy Evelyn
 A temesvári Szorvány Alapítvány különdíja:
Szent Erzsébet Gimnázium, Gyimesfelsőlok
Szabó Romilda, Antal Izabella, Tankó Tímea
 
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/