Ma 2020. február 21., péntek, Eleonóra napja van.

Főmenü

versenyek

A Magyar Nyelv Napjai Temesváron
2011. május 5–8.

KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR ANYANYELVI VETÉLKEDŐ

EREDMÉNYEK

IV. osztály

I. díj
I-VIII. Osztályos Iskola, Gyulakuta

A csapat neve: Fűszál
Bálint Róbert, Dósa Eszter, Gáll Botond
Tanító: Szabó Irén Gyöngyi 

II. díj
Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely

A csapat neve: Bethlen bajnokai
Lukács Andrea, Sebestyén Eszter, Ülkei Szabolcs
Tanító: Bíró-Ambrus Lenke

III. díj
Molnár Józsiás I-VIII. Osztályos Iskola, Kézdivásárhely

A csapat neve: Nyelvkukacok
Csillag Abigél, Dimény Áron, Fejér Csenge
Tanító: Hodor Katalin, László Mária

Dicséretek
S.Illyés Lajos Általános Iskola, Szováta

A csapat neve: Nyelvészek
Péter Anna Fanni, Portik Ábel, Tóth Dóra
Tanító: Páll Ildikó

Petőfi Sándor I-VIII. Osztályos Iskola, Kézdivásárhely
A csapat neve: Ördögbordák
Lukács Panna, Mátyás Ivett, Szőcs Petra
Tanító: Bimbó Annamária, Vargyasi Annamária

Siklódy Lőrinc Általános Iskola, Gyergyóditró
A csapat neve: Szókincskeresők
Csibi Dorottya, Páll Hajnalka Ágnes, Simon Krisztina
Tanító: Köllő Edit

Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
A csapat neve: Kobak
Ambrus Krisztina, Kacsó Zsuzsanna, Nagy Aliz
Tanító: Adorján Ildikó Mária

Aurel Popp Művészeti Líceum, Szatmárnémeti
A csapat neve: Sándri angyalai
Bauer Nóra, Kerekes Barbara, Papp Mercédesz
Tanító: Papp-Fejér Olga

Lepedus Janka Napsugár-díj
Liviu Rebreanu Gimnázium, Marosvásárhely

A csapat neve: Okostónik
Forró Ákos, Hegedűs Balázs, Pádár Éva
Tanító: Jánosy Zsuzsanna

Napsugár-díj
Kőrösi Csoma Sándor Iskola, Kovászna

A csapat neve: Koszabósza
Balog Zoltán, Bodor Anett, Deák Gellért Gedeon
Tanító: Asztalos Erzsébet

V–VIII. osztály

I. díj
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy

A csapat neve: Szokoták
Éltes Rita, Albert Antónia, Müller Henrietta-Annemarie
Felkészítő tanár: Gödri Zsuzsanna

II. díj
1-es számú Általános Iskola, Balánbánya

A csapat neve: Nomen est omen
Barok Emese, Máxem Andor, Laczkó Orsolya
Felkészítő tanár: Vermesser Levente

III. díj
Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely

A csapat neve: Névvadászok
Ferenczi Kincső, Katona Krisztina, Madaras Ferenc
Felkészítő tanár: Geréd Gábor

Dicséret
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

A csapat neve: Csillagszem
Szabó Anita, Szabó Nóra, Oláh Júlia
Felkészítő tanár: Molnos Ildikó

IX–XII. osztály

I. díj
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy

A csapat neve: Rabonbán
Boér Ilka, Kovács Gellért Pál, Márton-Simon Anna
Felkészítő tanár: Dobra Judit

II. díj
Református Kollégium, Marosvásárhely

A csapat neve: Csilengi Dásza
Csiki Réka Orsolya, Nagy Ágota Gabriella, Labancz Dávid
Felkészítő tanár: Simon György

III. díj
Mihai Eminescu Főgimnázium, Nagyvárad

A csapat neve: Esthajnal
Kerezsi Györgyi, Nagy Evelyn, Bíró Árpád Levente
Felkészítő tanár: Ágoston Palkó Emese

Dicséret
Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda

A csapat neve: Csíki névfejtők
Csúcs István, Szabó Rita, Timár Rita
Felkészítő tanár: Bogos Róbert
 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/