Ma 2020. január 24., péntek, Timót napja van.

Főmenü

Hírek

A Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny díjazottjai

 

Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny

2018. november 16–18.

Díjazottak

ORSZÁGOS BALLADAMONDÓ VERSENY

 I.       díj

Szilágyi Anna

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, IX. osztály

felkészítő: Fekete Erzsébet

 II. díj

Naphegyi-Boldis Zsuzsanna

Iosif Vulcan Főgimnázium, Nagyvárad, XI. osztály

felkészítő: Nagy Enikő

 III. díj

Volosin Csenge

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti, X. osztály

felkészítő: Heinrich Andrea

 Dicséretek

 Molnár Gergely

Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, XI. osztály

fekészítő: Molnár Juliánna

 Varga Gergő

Mircea Eliade Főgimnázium, Segesvár, XII. osztály

fekészítő: Fodor Gyöngyi

 BALLADAÉNEKLŐ VERSENY

 V–VIII. osztályosok

 I. díj

Máthé Gyopár Bíborka

Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely, VII. osztály

felkészítő: Máthé Melinda

 II. díj

Geréb Ajnácska

Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely, VII. osztály

felkészítő: Hajdó Noémi

 III. díj

 Biró Csenge

Berde Mózes Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr, VII. osztály

felkészítő: Nemes Annamária

Dicséretek

 Fábián Katalin

Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely, VIII. osztály

felkészítő: Hajdó Noémi

 Pál Orsolya Tímea

Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, VIII. osztály

felkészítő: Kacsó Anna Juliánna

 László Délia Stefánia

Klézsei Általános Iskola, Klézse, V. osztály

felészítő: Istók Angéla

  IX–XII. osztályosok

 I. díj

Rejtő Dóra

Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagyvárad, IX. osztály

felkészítő: Konrád Ildikó

 II.              díj

Szabó Abigél

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, X. osztály

felkészítő: Molnos Ildikó

 III. díj

Baranyi Tünde

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, X. osztály

felkészítő: Kirkósa Enikő, Szalay Fatima

Dicséretek

 Fejér Eszter

Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely, XI. osztály

felkészítő: Goró Mária

 Pácsi Árpád

Mircea Eliade Főgimnázium, Segesvár, X. osztály

felkészítő: Fodor Gyöngyi

 ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY

 EK–II. osztályosok

I.                díj

Pătrânjel Viktória

Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, II. osztály

tanító: Székely Márta

 II.              díj

Bokos Hunor

Felsőbányai Műszaki Iskola, Felsőbánya, II. osztály

tanító: Laurán Angéla

        III.   díj

Székely Johanna

1.     sz. Szakképző Líceum, Sarmaság, II. osztály

tanító: Kocsis Gabriella

 Dicséretek

Szabó Csongor

Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah, I. osztály

tanító: Szalai Erzsébet Ildikó

 Csiszér Zenkő

Dr. Gelei József Általános Iskola, Árkos, I. osztály

tanító: Berde Éva

 Piroska Krisztina

Trefán Leonárd Általános Iskola, Kézdiszentkereszt, előkészítő osztály

tanító: Lénárt Piroska

 Vitus Bulbuk Áron

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, I. osztály

felkészítő: Varga Gabriella

 Napsugár különdíjak

Tamás-Péter Dorka

Lorántffy Zsuzsanna Református Líceum, Nagyvárad, I. osztály

tanító: Soós Orsolya

 Fridrik-Hegyes Dávid

2.     sz. Általános Iskola, Pécska, I. osztály

tanító: Chira Ildikó Anna

 Györfi Abigél

Fráter György Általános Iskola, Gyergyóremete, előkészítő osztály

tanító: Nagy Erzsébet

 Csorvási Panka

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti, II. osztály

tanító: Leiti Mónika

 Hegyi Krisztián

Agyagfalvi Általános Iskola, II. osztály

tanító: Nagy Abigél

 III–IV. osztályosok

 I. díj

Földes Levente

Kun Kocsárd Általános Iskola, Ozsdola, III. osztály

tanító: Páll Mária

 II. díj

Kocsis-Feri Benjámin

1.     sz. Szakképző Líceum, Sarmaság, III. osztály

tanító: Dari Erika

 III. díj

Lévay Mira Eszter

Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya, III. osztály

tanító: Molnár Klára

 Dicséretek

Lakó Csenge

Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely, III. osztály

tanító: Imre Ibolya

 Németi Nóra

Bălcescu-Petőfi Általános Iskola, Szatmárnémeti, IV. osztály

tanító: János Erzsébet

 Ferencz Ilka

Bethlen Gábor Általános Iskola, Gyergyószárhely, III. osztály

tanító: Ádám Erzsébet

 Székely Zsanett

Szent György Technológiai Líceum, Erdőszentgyörgy, III. osztály

tanító: Kacsó Melinda

 Szilveszter László

Jósika Miklós Általános Iskola, Etéd, III. osztály

felkészítő: Mére Erika

Napsugár különdíjak

Borbély Adolf

Rigmányi Általános Iskola, III. osztály

tanító: Barabás Ibolya

 Dull Anna

Szilágyfőkeresztúri Általános Iskola, III. osztály

tanító: Tolnai Rozália

Juhász Ábel

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, III. osztály

tanító: Stan Orsolya

 Remán-Zippenfenig Sarolta

Zajzoni Rab István Elméleti Líceum, Négyfalu, III. osztály

tanító: Székely Edit

 Veress Nóra

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest, IV. osztály

tanító: Demény Timea

V–VI. osztályosok

I. díj
Simon Tímea

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/