Ma 2020. február 23., vasárnap, Alfréd napja van.

Főmenü

Hírek

A Magyar Nyelv Napjai Temesváron – A Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Vetélkedő résztvevői

 

Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Vetélkedő
Temesvár, 2011. május 5–8.
 
A versenyre benevezett csapatok:
 
IV. osztály
 
Aurel Vlaicu Iskola – Arad
csapat neve: Csigabiga
            Bedreag Stefánia, Hugyecz Henriett, Mureşanu Anna
           tanító: Viszhányó Aranka
  
Áprily Lajos Főgimnázium – Brassó
csapat neve: Cimborák
            Balogh Dávid, Medgyesi Brigitta, Pásztor Karola     
tanító: Majláth Erzsébet 
 
Petőfi Sándor Általános Iskola – Csíkszereda
csapat neve: Kobak
Ambrus Krisztina, Kacsó Zsuzsanna, Nagy Aliz
tanító: Adorján Ildikó Mária
                       
Siklódy Lőrinc Általános Iskola – Gyergyóditró
csapat neve: Szókincskeresők
Csibi Dorottya, Páll Hajnalka Ágnes, Simon Krisztina
tanító: Köllő Edit
 
I-VIII. Osztályos Iskola - Gyulakuta
csapat neve: Fűszál
Bálint Róbert, Dósa Eszter, Gáll Botond
tanító: Szabó Irén Gyöngyi 
 
Molnár Józsiás I-VIII. Osztályos Iskola - Kézdivásárhely
csapat neve: Nyelvkukacok
Csillag Abigél, Dimény Áron, Fejér Csenge
tanítók: Hodor Katalin, László Mária
          
Petőfi Sándor I-VIII. Osztályos Iskola - Kézdivásárhely
csapat neve: Ördögbordák
Lukács Panna, Mátyás Ivett, Szőcs Petra
tanító: Vargyasi Annamária, Bimbó Annamária                                                                                            
 
Kőrösi Csoma Sándor Iskola – Kovászna
            csapat neve: Koszabósza
Balog Zoltán, Bodor Anett, Deák Gellért Gedeon
tanító: Asztalos Erzsébet       
                                                                       
Liviu Rebreanu Gimnázium - Marosvásárhely
csapat neve: Okostónik
Forró-Bathó Ákos, Hegedűs Balázs, Pádár Éva
           tanító: Jánosy Zsuzsanna 
                                                                                                      
Nicolae Iorga Iskola – Nagybánya
            csapat neve: Ecc-Pecc
Szigeti Dóra, Tar Brigitta Izabella, Toth-Pál Helga
tanító: Kása Matild- Rozália
                                     
Aurel Pop Művészeti Líceum – Szatmárnémeti
csapat neve: Sándri angyalai
Bauer Nóra, Kerekes Barbara, Papp Mercédesz
tanító: Papp Fejér Olga
 
I-VIII. Osztályos Iskola – Székelyszáldobos     
csapat neve: Dobosok
            Benkő Noémi, Karácsony Andrea, Nagy-Kovács Katalin                            
tanító: Ferencz Réka
 
Bethlen Gábor Általános Iskola - Székelyudvarhely
csapat neve: Bethlen bajnokai
Lukács Andrea, Sebestyén Eszter, Ülkei Szabolcs
tanító: Bíró-Ambrus Lenke
 
S.Illyés Lajos Általános Iskola – Szováta
csapat neve: Nyelvészek
Péter Anna Fanni, Portik Ábel, Tóth Dóra
tanító: Páll Ildikó
             
Bartók Béla Líceum - Temesvár
            csapat neve: Temesvári vitézek
Németh Tímea Sarah, Nüszl Richárd István, Szőke Márk Dávid
tanító: Stan Orsolya
 
V–VIII. osztály
 
1. Számú Általános Iskola – Balánbánya
            csapat neve: Nomen est omen
            Barok Emese, Máxem Andor, Laczkó Orsolya
            felkészítő tanár: Vermesser Levente
 
Bartók Béla Elméleti Líceum – Temesvár
            csapat neve: Csillagszem
            Szabó Nóra, Szabó Csilla, Franka Noémi
            felkészítő tanár: Molnos Ildikó
 
Petőfi Sándor Általános Iskola – Koltó
            csapat neve: Pintyőke
            Szabó Andrea, Koncsárd Tünde, Bencze Nikoletta
            felkészítő tanárok: Reinbold-Mátyás Orsolya Szónia, Balogh Emerich-Csaba
 
Mikes Kelemen Elméleti Líceum – Sepsiszentgyörgy
            csapat neve: Szokoták
            Éltes Rita, Albert Antónia, Müllet Henriette-Annemarie
            felkészítő tanár: Gödri Zsuzsanna
 
Székely Mikó Kollégium – Sepsiszentgyörgy
            csapat neve: Névkövetők
            Izsák Arnold Róbert, Czirmai Janka, Tok Eszter
            felkészítő tanárok: Kedves Laura, Tókos Ibolya
 
Móra Ferenc Általános Iskola – Székelyudvarhely
            csapat neve: Nyelvvadászok
            Ferenczi Kincső, Katona Krisztina, Madaras Ferenc
            felkészítő tanár: Geréd Gábor
 
2-es Számú Általános Iskola – Marosvásárhely
            csapat neve: Nyelvelők
            Dénes Anita, Tőkés Nikolett, Magyari Mátyás
            felkészítő tanár: Dénes Andrea Noémi
 
Németh László Elméleti Líceum – Nagybánya
            csapat neve: Medáliák
            Markó Botond, Orzac Lilla, Asztalos Örsike
            felkészítő tanár: Váradi Izabella
 
 IX–XII. osztály
 
Bartók Béla Elméleti Líceum – Temesvár
            csapat neve: Hárman párban
            Horváth Timea, Kolozsi Eszter, Mihály Imola
            felkészítő tanár: Cziprián-Kovács Jolán
 
Bolyai Farkas Elméleti Líceum – Marosvásárhely
            csapat neve: Nyelvmágusok
            Csiki Tamás, Toducz Cecília, Walter Zsolt
            felkészítő tanár: Simon György
 
Mihai Eminescu Főgimnázium – Nagyvárad
            csapat neve: Esthajnal
            Kerezsi Györgyi, Nagy Evelyn, Bíró Árpád Levente
            felkészítő tanár: Ágoston Palkó Emese
 
Székely Mikó Kollégium – Sepsiszentgyörgy
            csapat neve: Rabonbán
            Boér Ilka, Kovács Gellért Pál, Márton-Simon Anna
            felkészítő tanár: Dobra Judit
 
Református Kollégium – Marosvásárhely
            csapat neve: Csilengi Dásza
            Csiki Réka Orsolya, Nagy Ágota-Gabriella, Labancz Dávid
            felkészítő tanár: Simon György
 
Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium – Csíkszereda
            csapat neve: Csíki névfejtők
            Csúcs István, Szabó Rita, Timár Rita
            felkészítő tanár: Bogos Róbert
 
Simion Bărnuţiu Főgimnázium – Szilágysomlyó
            csapat neve : Szilágysági turulok
            Balog Anetta, Nagy Edit, Varga Manuela-Axa
            felkészítő tanár : Nagy Eleonóra

 

© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/