Ma 2020. augusztus 8., szombat, László napja van.

Főmenü

Hírek

Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny

Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny

2017. november 10–12.
 
Díjazottak
 
ORSZÁGOS BALLADAMONDÓ VERSENY
I. díj
Molnár Gergely
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, X. osztály
felkészítő: Molnár Juliánna
 
II. díj
Pál Emil
dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely, XII. osztály
felkészítő: Máthé Melinda 
 
III. díj
Incze Izabella
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, XII. osztály
felkészítő: Erdély Judit
 
Dicséretek
Varga Gergő
Mircea Eliade Főgimnázium, Segesvár, XI. osztály
fekészítő: Fodor Gyöngyi
 
Naphegyi-Boldis Zsuzsanna
Iosif Vulcan Főgimnázium, Nagyvárad, X. osztály
felkészítő: Nagy Enikő
 
Volosin Csenge
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti, IX. osztály
felkészítő: Heinrich Andrea
 
BALLADAÉNEKLŐ VERSENY
V–VIII. osztályosok
I. díj
Nagy Szilvia
Kádár Márton Általános Iskola, Mezőpanit, VIII. osztály
felkészítő: György Csilla
 
II. díj
Szakács Izabella
Simion Lazăr Általános Iskola, Székelykocsárd, VIII. osztály
felkészítő: Szabó Hajnal
 
 III. díj
 
Máthé Gyopár Bíborka
Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely, VI. osztály
felkészítő: Máthé Melinda
 
Dicséretek
 
Mátyás Diána-Mónika
Pusztinai Általános Iskola, Pusztina, VI. osztály
felkészítő: Nyisztor Ilona
 
Pál Apolka
Sámuel József Általános Iskola, Kend, VII. osztály
felkészítő: Máté Hajnalka
 
Márkosi Lili
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, VII. osztály
felészítő: Erőss Judit
 
Kis Andrea Sára
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed, VIII. osztály
felkészítő: Szabó Zsombor
 
IX–XII. osztályosok
 
I. díj
Stekbauer-Hanzi Réka
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, XII. osztály
felkészítő: Dombora Anna
 
II. díj
Kiss Evelin
Kolozsvári Református Kollégium, XI. osztály
felkészítő: Gergely Zoltán
 
III. díj
Biszak Bernadett
Nagy István Művészeti Líceum, Csíkszereda, XI. osztály
felkészítő: Dobos Krisztina
 
Dicséretek
 
Demeter Gyöngyi
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, X. osztály
felkészítő: Török Katalin
 
Szabó Abigél
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, IX. osztály
felkészítő: Molnos Ildikó
 
Nemes Barbara Noémi
Művészeti Líceum, Marosvásárhely, IX. osztály
felkészítő: Jánosi Mária
 
ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY
 
EK–II. osztályosok
 
I. díj
Gajai Petra
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, előkészítő osztály
tanító: Lőrincz Enikő
 
II. díj
Kiss Lilla
Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum, Szamosújvár, II. osztály
tanító: Kaszián Etelka, Filep Ildikó
 
III. díj
Kólák Emese
Nicolae Bălcescu Általános Iskola, Nagyvárad, I. osztály
tanító: Veszprémi Emőke
 
Dicséretek
Szász Sarolt
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, II. osztály
tanító: Horváth Gizella
 
Pătrânjel Viktória
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, I. osztály
tanító: Székely Márta
 
Ambrus Ajna
Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, II. osztály
tanító: Bede Imola
 
Boros Antónia Zsanett
Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah, I. osztály
felkészítő: Abrudán Tünde Ottilia
 
Napsugár különdíjak
 
Mureșan Maja Sára
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, II. osztály
tanító: Stan Orsolya
 
Csúcs Dávid
Szatmárnémeti Református Gimnázium, II. osztály
tanító: Cuculeanu Andrea
 
Gerály Péter
Horváth János Elméleti Líceum, Margitta, II. osztály
tanító: Galambos Edina, Pop Mónika
 
Nagy Jázmin
Mircea Eliade Általános Iskola, Szatmárnémeti, II. osztály
tanító: Kováts Éva
 
Fazakas Tamás 
Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest, II. osztály
tanító: Mircse Melinda
 
III–IV. osztályosok
 
I. díj
Kovács Máté
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, IV. osztály
tanító: Vinczeffy Réka
 
II. díj
Kővári Ádám Kristóf
10. számú Általános Iskola, Szatmárnémeti, III. osztály
tanító: Reich Annamária
 
III. díj
Rancz-Gyárfás Gergő
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, IV. osztály
tanító: Vollancs Szidónia
 
Dicséretek
 
Fülöp Hanna Evelin
Liviu Rebreanu Általános Iskola, Marosvásárhely, III. osztály
tanító: Barabás Enikő
 
Haraszti Gréta
George Coșbuc Általános Iskola, Marosvásárhely, III. osztály
tanító: Sánta Mária Zita
 
László Antal Zsombor 
Trefán Leonárd Általános Iskola, Kézdiszentkereszt, III. osztály
tanító: Györkovács Katalin
 
Papp Alexandra Katalin
Cserey-Goga Általános Iskola, Kraszna, IV. osztály
tanító: Kocsis Éva
 
Simon Timea
Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely, IV. osztály
felkészítő: Kányádi Csilla
 
Várvédő Réka
Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya, III. osztály
felkészítő: Ruskál Enikő 
 
Napsugár különdíjak
 
Benedek Márk József
15. számú Általános Iskola, Brassó, III. osztály
tanító: Ferencz-Nagy Mária
 
Karsai Kristóf
Zelk Zoltán Általáno Iskola, Érmihályfalva, III. osztály
tanító: Gábor Éva
 
Rancea Alex Krisztián
Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, IV. osztály
tanító: Kis Enikő, Tóth Márta
 
Székely Ábel
1. számú Szakképző Líceum, Sarmaság, III. osztály
tanító: Kocsis Ilona Melinda
 
Tiba-Fischer Eszter
Páter Godó Mihály Általános Iskola, Kisiratos, IV. osztály
tanító: Gulyás Gabriella Csilla
 
V–VI. osztályosok
 
I. díj
Kádár-Tóth Gergő
Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó, V. osztály
felkészítő: Szabó Edina
 
II. díj
Debreceni Máté
Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah, VI. osztály
felkészítő: Pataki Ida 
 
III. díj
Murzán Zoltán
Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely, VI. osztály
felkészítő: András Teréz 
 
Dicséretek
Kis Rodé Anett
George Moroianu Elméleti Líceum, Négyfalu, VI. osztály
felkészítő : Fekete Magda
 
Szalai Katalin Dóra
Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah, VI. osztály
felkészítő: Pataki Ida
 
Fridrik-Hegyes Anna
2. számú Általános Iskola, Pécska, VI. osztály
felkészítő: Köles Katalin
 
Moldován István Ferenc
Tholdalagi Mihály Általános Iskola, Koronka, VI. osztály
felkészítő: Kántor Emese
 
Taláz Gyula
Magyarfalusi Általános Iskola, VI. osztály
felkészítő: Kiss Annamária
 
VII–VIII. osztály
 
I. díj
Berei Tamás 
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, VII. osztály
felkészítő: Kacsó Anna Julianna
 
II. díj
Nagy Eszter
Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó, VIII. osztály
felkészítő: Szabó Edina
 
III. díj
Moroianu Ana
Gaál Mózes Általános Iskola, Barót, VII. osztály
felkészítő: Timár Ida
 
Dicséretek
 
Gál Angéla
10. számú Általáno Iskola, Szatmárnémeti, VII. osztály
felkészítő: Rus Annamária
 
Erős-Joó Kincső Enikő
Miskolczy Károly Általános Iskola, Micske, VII. osztály
felkészítő: Sipos-Hodgyai Edit
 
Rancz-Gyárfás Hanna
Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely, VIII. osztály
felkészítő: Damó Beáta
 
IX–XII. osztály
 
I. díj
Fülöp Imola
Domokos Kázmér Technológiai Líceum, Szováta, XII. osztály
felkészítő: Vass Katalin
 
II. díj
Baconi Botond
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, IX. osztály
felkészítő: Erdély Judit
 
III. díj
Kánya Réka
Szatmárnémeti Református Gimnázium, IX. osztály
felkészítő: Szilágyi Éva
 
Dicséretek
Jánosi Zsolt
Kézdivásárhelyi Református Kollégium, X. osztály
felkészítő: Rancz-Gyárfás Zsuzsanna
 
Nagy-Kopeczky Kristóf
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, XII. osztály
felkészítő: Erdély Judit
 
Imre Katalin
Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely, X. osztály
felkészítő: Vass Ágnes
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/