Ma 2020. február 21., péntek, Eleonóra napja van.

Főmenü

Versenyek

Kriza János Országos Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny

2014. november 20–22.
 
ORSZÁGOS BALLADAMONDÓ VERSENY
 
I. díj
Molnár Helén
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, XI. osztály
felkészítő: Nagy Enikő
 
II. díj
Székely Tas
Református Kollégium, Kolozsvár, XI. osztály
felkészítő: Szilágyi Gizella
 
III. díj
Duka Andrea
Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely, X. osztály
felkészítő: Máthé Melinda 
 
Dicséretek
Boga Edina
Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó, XI. osztály
fekészítő: Kis Edith
 
Csillag Evelyn
Andrei Muresanu Főgimnázium, Beszterce, XII. osztály
felkészítő: Sztankovszky Enikő
 
Rusztika Ház különdíja
Kis Zsuzsanna 
Csiky Gergely Főgimnázium, Arad, XII. osztály
felkészítő: Rudolf Ágnes
 
BALLADAÉNEKLŐ VERSENY
 
V–VIII. osztályosok
 
I. díj
Szöllősi Katalin
Művészeti Szaklíceum, Marosvásárhely, VIII. osztály
felkészítő: Dézsi Eleonóra 
 
II. díj
Gorzó Boglárka
János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, VII. osztály
felkészítő: Bálint Annamária, Bucur Tünde
 
III. díj
Moisi Madeline
Szent László Római Katolikus Gimnázium, Nagyvárad, VII. osztály
felkészítő: Varga Cecília
 
Dicséretek
Halász Dóra
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, VI. osztály
felkészítő: Kiss Tünde Anna
 
Len Balázs
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, VI. osztály
felkészítő : Nagy-Babos Edit
 
Különdíj
Mátyás Diána
Pusztinai Általános Iskola, II. osztály
felkészítő : Nisztor Ilona
 
IX–XII. osztályosok
 
I. díj
Szabó Fruzsina 
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, IX. osztály
felkészítő: Nagy Enikő
 
II. díj
Ráduly-Baka Rebeka
Református Kollégium, Sepsiszentgyörgy, X. osztály
felkészítő: Ördög-Gyárfás Ágnes
 
III. díj
Kertész Réka
Andrei Muresanu Főgimnázium, Beszterce, XII. osztály
felkészítő: Sztankovszky Enikő 
 
Dicséretek
Borbándi Zsuzsa 
Református Kollégium, Kolozsvár, X. osztály
felkészítő : Székely Árpád
 
Erőss Réka
Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, IX. osztály
felkészítő: Nagy Enikő
 
ORSZÁGOS MESEMONDÓ VERSENY
 
I–IV. osztályosok
 
I. díj
Tölcsér Dávid Benjámin
Horváth János Technológiai Líceum, Margitta, I. osztály
tanító: Almási Judit
 
II. díj
Bálint Zsófia Kamilla 
Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely, I. osztály
tanító: Sebestyén Klára Veronika, Rákosi István
 
III. díj
Székely Henrietta 
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, I. osztály
tanító: Székely Éva Mária
 
Dicséretek
Mike Boróka 
Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely, II. osztály
tanító: Szabó Katalin
 
Halmágyi Áron
Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda, II. osztály
tanító: Szedilek Klára
 
Napsugár különdíj
Kádár Tóth Gergő
Kós Károly Általános Iskola, Szamosardó, II. osztály
tanító: Kiss-Tóth Anna
 
III–IV. osztályosok
 
I. díj
Siklódi Pálfi Barbara
Al. I. Cuza Általános Iskola, Marosvásárhely, III. osztály
tanító: Szakács Mária Aurélia
 
II. díj
Kosztándi Zsolt
Tréfán Leonárd Általános Iskola, Kézdiszentkereszt, III. osztály
tanító: Gábor Judit
 
III. díj
Nagy Helga
Márkodi Általános Iskola, III. osztály
tanító: Kovács Erika
 
Dicséretek
Bíró Mária Denisza
Magyarfalusi Általános Iskola, III. osztály
tanító: Puskás Annamária
 
Kis-Kasza Dávid
Aurel Popp Művészeti Líceum, Szatmárnémeti, IV. osztály
tanító: Pap-Fejér Olga
 
Debreceni Máté
Désházai Általános Iskola, III. osztály
tanító: Nagy Amália
 
Napsugár különdíjak
Guba Áron Máté
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, IV. osztály
tanító: Zahu Valéria
 
Kis Rodé Anett 
George Moroianu Elméleti Líceum, Négyfalu, III. osztály
tanító: Imbrea Klára
 
Kánya Gergely
Gál Sándor Általános Iskola, Csíkszentgyörgy, IV. osztály
tanító: Kánya Imre
 
Nichita Sulyok Viktória
Aurel Popp Művészeti Líceum, Szatmárnémeti, III. osztály
tanító: Blatniczki Cecília
 
V–VIII. osztályosok
 
I. díj
Kósa-Székely Kincső
Zajzoni Rab István Elméleti Líceum, Négyfalu, V. osztály
felkészítő: Simon Enikő
 
II. díj
Vasvári Ákos
Gyulaffy László Általános Iskola, Szilágycseh, VI. osztály
felkészítő: Varga Dobai István 
 
III. díj
Kántor István 
Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr, VII. osztály
felkészítő: Kacsó Anna Juliánna
 
Dicséretek
Baconi Botond
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, VI. osztály
felkészítő : Kedves Laura
 
Pethő Róbert
Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda, VII. osztály
felkészítő: Szilágyi Magdolna
 
Ladaru Kamélia Veronika
Magyarfalusi Általános Iskola, VII. osztály
felkészítő: Puskás Annamária
 
IX–XII. osztály
 
I. díj
Albert Szilvia
Octavian Goga Elméleti Líceum, Bánffyhunyad, X. osztály
felkészítő: Fincicki Noémi
 
II. díj
Markó Botond
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya, XII. osztály
felkészítő: Váradi Izabella
 
III. díj
Kolumbán Pál
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed, IX. osztály
felkészítő: Fodor Brigitta
 
Dicséretek
Katona Loránt 
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, IX. osztály
felkészítő: Fisár Erika
 
Baróthi Szabina
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, X. osztály
felkészítő: Nagy-Babos Edit
© AESz, 2008. Minden jog fenntartva. Grafika: Ördög-Gyárfás Ágota. Webdesign: http://www.voidart.ro/